Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

DIPY

07. 07. 01
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 5677
Intensyfikatory zapachowe na bazie olejowej, w postaci tzw. dipu - gęstej cieczy znakomicie trzymającej się powierzchni zanurzonej w niej przynęty. Służą do aromatyzowania i nadawania smaku przynętom wędkarskim używanym przy połowie ryb spokojnego żeru: kulek proteinowych, białych i czerwonych robaków, pszenicy, ziemniaków, makaronu, kukurydzy itp.
 
dipy
 
Intensyfikatory Aroma Dip rewelacyjnie podnoszą skuteczność przynęt w akwenach o wodzie "kwitnącej" lub zanieczyszczonej. Ułatwiają rybom zlokalizowanie źródła zapachu i odszukanie przynęty w mętnej wodzie. Uzbrojoną przynętę należy przed zarzuceniem zestawu zanurzyć w dipie na 2 - 3 sekundy. W odróżnieniu od dipów wytworzonych na bazie alkoholowej, Aroma Dip nie zabija żywych przynęt ani nie zmniejsza ich ruchliwości.
 
dipowanie
 
Intensyfikatory AROMA DIP występują w czternastu zapachach (Wanilia, Anyż, Miód, Karmel, Truskawka, Czekolada, Tutti-Frutti, Fish-Oil, Scopex, Ser, Frutti di mare, Ochotka, Wątroba, Wiśnia). Aromaty pochodzenia zwierzęcego: Wątroba, Ser, Ochotka, Frutti di Mare i Fish-Oil stabilizowane są nośnikiem o większej gęstości i lepkości, dzięki czemu dipy trwalej przylegają do pokrywanej powierzchni. Aromaty te doskonale sprawdzają się także podczas aromatyzowania miękkich mikroprzynęt spinningowych, tzw. "paprochów", stosowanych przy superlekkim spinningu. Znacząco zwiększają liczbę brań nie tylko drapieżników, ale także gatunków ryb uważanych za niemożliwe do złowienia metodą spinningową.
 
gatunki
  

Partnerzy

http://moczykije.pl/przynety-i-zanety/148-dipy.html
Do góry