Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Szczypta wędkarskiej magii

07. 07. 01
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 8290
dragon25
 
 
 
 Tekst sponsorowany 
 
W dobie rozwoju nauki i nowoczesnej techniki uważamy, że wszystko można zważyć, zmierzyć i precyzyjnie wyliczyć. Gdyby tak było naprawdę, świat wiele by stracił ze swego uroku, szczególnie dla nas, wędkarzy.

 

1
Po co z drżeniem serca szykować się do kolejnej wędkarskiej wyprawy, jeżeli na podstawie precyzyjnych danych moglibyśmy dokładnie wyliczyć co, gdzie, i kiedy złowimy? Gdzie przyjemność wiążąca się z kolejnym wyjazdem w nieznane? Na szczęście dla nas, ryby nie kierują się stereotypem w działaniu, a ich zachowania nie podlegają nawet bardzo precyzyjnym wynikom matematycznych równań. 2Podobnie wygląda problem przygotowywania odpowiednich zanęt, którymi usiłujemy zwabić ryby na nasze łowiska. Nie można jednoznacznie określić preferencji, jakimi będą się kierować ryby w konkretnym czasie, w konkretnym miejscu. Mając przy sobie nawet tę najlepszą, sprawdzoną wielokrotnie zanętę, możemy z bólem przekonać się, że akurat tu i teraz, rybom na tym łowisku, nie pasuje jej smak, zapach lub konsystencja. 3Właśnie jako zabezpieczenie przed tego rodzaju problemami wymyślono tzw. atraktory, czyli mieszanki składników o bardzo silnym oddziaływaniu na zmysły smaku i powonienia ryb, często również przyśpieszające trawienie i wzmagające apetyt. Atraktory smakowo-zapachowe firmy Dragon, ich skład i konsystencja, to połączenie zaawansowanej wiedzy z dziedziny fizjologii ryb i czegoś, co śmiało można nazwać "wędkarską magią". Ich produkcja owiana jest mgiełką tajemnicy, a receptury pochodzą od największych wędkarskich mistrzów. To właśnie ich wielkie wędkarskie doświadczenie i wyczucie decydują o skuteczności naszych produktów, skuteczności wielokrotnie sprawdzonej i potwierdzonej w najtrudniejszych warunkach połowu. Dragon oferuje cztery grupy tych produktów, różniących się specyfiką i przeznaczeniem. 
 
Atraktory SPEZI
Najbardziej klasyczne z klasycznych, wypróbowane przez całe pokolenia wędkarzy, sprawdzone i niezawodne. Ich skład to specjalnie dobrana mieszanka ziół i przypraw, o silnym, niepowtarzalnym smaku i aromacie. Proste i łatwe w użyciu, a przy tym bardzo wydajne (2- 3 łyżeczki do herbaty na litr zanęty), w wydatny sposób zwiększają ilość brań, według niektórych badań nawet o 200- 300%. Dzięki nowoczesnym metodom ekstrakcji substancji smakowo-zapachowych, zastosowanych podczas procesu produkcji, uzyskano produkt bardzo trwały, o dużej koncentracji czynników aktywujących.  
 
Atraktory SECRET
secret_karpNowoczesne atraktory zanętowe, wyprodukowane w oparciu o zaawansowaną technologię procesów biochemicznych. secret_plocDzięki najnowszej wiedzy o fizjologii i żywieniu ryb, opracowano specjalny zestaw substancji mineralnych i organicznych, którego zadaniem jest wielokrotne przyspieszanie procesów metabolicznych, a przez to wywoływanie lub potęgowanie u ryb odczucia głodu. Dawkowanie: 2 do 4 łyżeczek do herbaty na jeden litr suchej zanęty. Uwaga - dokładnie wymieszać przed dodaniem wody.  
 
 
Bioaktywatory ENZYMATIX
Seria aktywatorów brań, której podstawowym składnikiem jest ekstrakt enzymów trawiennych i aminokwasów egzogennych. Zanęta z bioaktywatorem Enzymatix jest szybciej trawiona, wzmaga apetyt, zwiększa tempo przemiany materii i usprawnia procesy metabolizmu wewnątrzkomórkowego ryb. Ponadto dzięki przemianie skrobi w cukry proste, łatwiej wyczuwalne przez zmysł smaku ryb, Enzymatix dodatkowo intensyfikuje efekt wabiący zanęty.
 
enz_lightLight - do wzbogacania zanęt smużących i powierzchniowych, Ze względu na zwiększoną zawartość amylaz i maltazy najbardziej korzystne jest jego stosowanie z zanętami słodkimi, skomponowanymi ze składników mocno wyprażonych, na bazie biszkoptu i pieczywa słodkiego. Dodanie Enzymatixu do zanęty wzmacnia jej oddziaływanie na zmysł smaku i intensyfikuje procesy metaboliczne u ryb karpiowatych.

enz_ploc
Płoć - do wzbogacania zanęt płociowych. Ze względu na zwiększoną zawartość amylaz i endo-1, 4 betaksylanazy szczególnie korzystne jest jego zastosowanie z zanętami wysokowęglowodanowymi. Wzmaga wabiące oddziaływanie substancji smakowych i intensyfikuje procesy metaboliczne u ryb karpiowatych, z ukierunkowaniem na specyfikę układu pokarmowego płoci.
 
enz_leszczLeszcz - do wzbogacania zanęt leszczowych. Ze względu na zwiększoną zawartość amylaz i endo-1, 4 glukanazy szczególnie korzystne jest jego zastosowanie z zanętami wysokowęglowodanowymi. Wzmaga wabiące oddziaływanie substancji smakowych i intensyfikuje procesy metaboliczne u ryb karpiowatych, z ukierunkowaniem na specyfikę układu pokarmowego leszczy.
 
enz_karp
Karp - do wzbogacania zanęt karpiowych. Ze względu na zwiększoną zawartość enzymów proteolitycznych i alfa - amylazy szczególnie korzystne jest jego zastosowanie z zanętami wysokobiałkowymi. Wzmaga wabiące oddziaływanie substancji smakowych i intensyfikuje procesy metaboliczne u ryb karpiowatych, z ukierunkowaniem na specyfikę układu pokarmowego karpi.
 
enz_linLin-Karaś - do wzbogacania zanęt stosowanych podczas połowu linów i karasi. Szczególnie efektywne działanie wykazuje na łowiskach mulistych, z wodą o niskim nasyceniu tlenem. Wzmaga wabiące oddziaływanie substancji smakowych i intensyfikuje procesy metaboliczne u ryb karpiowatych, z ukierunkowaniem na gatunki ciepłolubne, wykazujące największą aktywność w temperaturach pow. 20°C.
 
enz_wegorz
Węgorz - do wzbogacania zanęt stosowanych do nęcenia ryb drapieżnych, a także zanęt na ryby karpiowate - dla ukierunkowywania na nęcenie drapieżników. Ze względu na podwyższoną zawartość wolnych aminokwasów egzogennych i proteazy szczególnie korzystne jest jego zastosowanie podczas połowu węgorzy.
 
enz_flFeeder Lake - do wzbogacania zanęt na ryby karpiowate, przeznaczonych do napełniania koszyczka zanętowego na łowiska z wodą stojącą. Ze względu na szczególnie dużą zawartość amylaz i dekstraz polecany do stosowania z zanętami wysokowęglowodanowymi. W trakcie łowienia Enzymatix stopniowo uwalnia z zanęty cukry proste, zwiększając atrakcyjność zanęty.
 
enz_frFeeder River - do wzbogacania zanęt na ryby karpiowate, służących do napełniania koszyczka zanętowego, na łowiska z wodą płynącą. Ze względu na szczególnie dużą zawartość proteaz, amylaz i dekstraz polecany do stosowania z zanętami wysokobiałkowymi i wysokowęglowodanowymi. W trakcie łowienia Enzymatix stopniowo uwalnia z zanęty aminokwasy i cukry proste, zwiększając atrakcyjność zanęty.
 
Atraktory w płynie MASTER MIX
mm_ploc Stworzone i przetestowane na łowiskach przez wyczynowców skupionych w Team Dragon. To cztery kompozycje ekstraktów i olejków, do stosowania podczas połowu płoci, leszczy, karpi oraz linów i karasi. mm_karpSłużą do ukierunkowywania zanęt bazowych, a także intensyfikowania aromatu i smaku gotowych zanęt firmowych. Ekonomiczne i bezproblemowe w transporcie opakowanie pozwala na wygodne stosowanie atraktora na łowisku. Atraktor należy dodać do zanęty uprzednio rozrobionej z wodą, po czym ponownie dokładnie wymieszać zanętę. Pozwólcie, że w tym artykule nie zdradzimy Wam tajników procesu produkcji ani też składu naszych wyrobów. Możemy za to dać pełną gwarancję TEAM DRAGON, że oferujemy produkty najwyższej jakości, pewne i skuteczne, produkty, które gwarantują wędkarski sukces. 
  

Partnerzy

http://moczykije.pl/przynety-i-zanety/149-szczypta-wedkarskiej-magii.html
Do góry