Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Złowił całe podium

08. 01. 02
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 4035
Trzy karpie, amur oraz lin. Wszystkie ryby medalowe. Taki rezultat udało się uzyskać we wrześniu ub.r. Janowi Lenartowi. Jan Lenart od wielu lat łowi na jeziorach w okolicach urokliwego Ośna Lubuskiego, skąd pochodzi. Na stałe mieszka w Katowicach. Wśród licznych jezior wokół Ośna szczególnie upodobał sobie jezioro Czyste Wielkie (Kolejowe).
 
- Ze względu na jego walory turystyczne i rekreacyjne panuje tu w okresie lata tłok i hałas. Z tego względu ryby w jeziorze są płochliwe i bardzo ostrożne, ale wytrwałemu i cierpliwemu wędkarzowi udaje się złowić ciekawe okazy. W ostatnim sezonie letnim miałem szczęście złowić trzy pokaźne karpie; szesnasto-, trzynasto- i dziesięciokilogramowego, a na dodatek dziesięciokilogramowego amura i lina o wadze 2,3 kilograma - mówi. - Łowię z gruntu, bez spławików na zwisy. Używam ciężkiego sprzętu. Wędziska i kołowrotki najzwyklejsze w świecie i na dodatek przestarzałe. Żyłka zasadnicza - kolor obojętny, grubość około 0,25 mm. Przypon taki sam lub cieńszy, ale nie więcej niż 0,02 mm. Haczyki prawie wyłącznie karpiowe nr 2. Zanęcam czystą kukurydzą bez żadnych dodatków. Przynętą na haczyku najczęściej są dwa ziarnka kukurydzy z tej, którą używam do nęcenia. W ten sposób unikam drobnicy, która wcale mnie nie interesuje - wyjaśnia.
Pan Jan nęci łowisko oszczędnie, ale systematycznie, od wiosny do jesieni. W tym czasie zużywa ok. 50 kg suchej kukurydzy, którą też moczy i parzy tak, aby można było założyć ją na haczyk.
 
Więcej informacji na temat ryb złowionych przez pana Jana Lenarta znajdziecie w weekendowym wydaniu Gazety Lubuskiej.
 
  

Partnerzy

http://moczykije.pl/taaaka-ryba/215-zlowil-cale-podium.html
Do góry