Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish

Wyprawy wędkarskie

Jeździmy na ryby, łapiemy w jeziorach, rzekach i w innych ciekawych miejscach. Często łowimy wspaniałe okazy ryb, obcujemy z przyrodą. Zdarza się też, że przytrafiają się nam ciekawe przygody, Warto by było jakoś to udokumentować. Właśnie dlatego powstał ten dział. Będziemy umieszczać w nim relacje z naszych wypraw wędkarskich na ryby, różnego rodzaju reportaże, a także opisy przygód jakie spotkały nas nad wodą.
 
FEEDER TEAM
bon
17. 06. 14
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 2469

boren66 szczupak 113cmW tym roku planując wyprawę na skandynawskie szczupaki, postanowiliśmy odwiedzić jezioro Boren w środkowej Szwecji. Niezwykłe jezioro z turkusową wodą. Z opisów, jakie napotkałem w internecie, wynikało że jest to wędkarski raj, a konkretnie szczupakowy raj. Dno jeziora na wielkiej powierzchni pokryte jest rogatkiem, rdestnicą i moczarką, a brzegi porasta trzcina. Idealne warunki dla szczupaków.

  
Czytaj więcej
17. 01. 15
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 2059

pike03Choć pogoda za oknem nie rozpieszczała to postanowiłem po raz ostatni w tym sezonie wypłynąć w poszukiwaniu szczupaków. Koniec grudnia to świetny czas na największe egzemplarze tego gatunku. W Polsce niestety sezon na szczupaki kończy się z dniem 31 grudnia i zaczyna dopiero 1 maja następnego roku, więc miałem ostatnią szansę na udany połów. Jezioro na którym postanowiłem łowić nie jest zbyt duże bo zaledwie około 20 ha z głębokością dochodzącą maksymalnie do 5 metrów. Z opowieści miejscowych wędkarzy wiedziałem, że pływają w nim duże szczupaki, które już przetestowały sprzęt niejednego wędkarza.

  
Czytaj więcej
16. 05. 15
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 3422

rugenhecht15Majówka dla większości wędkarzy kojarzy się z rozpoczęciem sezonu szczupakowego. Ja w tym roku postanowiłem te kilka pierwszych dni maja poświęcić karpiom, a na szczupaki zapolować tydzień później. I tak też się stało. Z racji tego, że nasze rodzime wody nie mają niestety dużego potencjału wędkarskiego, postanowiłem przejechać 300 km i połowić w słonych wodach niemieckiej wyspy Rugii. Lecz tym razem podszedłem do sprawy trochę inaczej niż zwykle, gdyż miałem zamiar łowić z brzegu, a nie jak dotychczas z łodzi.

  
Czytaj więcej
15. 07. 05
Wpis dodał: Kulashaker
Odsłony: 3217
michupike03.jpg Lipiec, trzydzieststopniowy żar leje się z nieba, drzewa i trawy ani drgną na skutek bezwietrznej pogody. To niezbyt wymarzone warunki do połowu szczupaków ale właśnie w takich przyszło nam łowić zeszłego lata. Większość wędkarzy przestawiła się na ryby spokojnego żeru ale nie my. Dokładnie wiedzieliśmy co robimy i czego konkretnie chcemy, gdyż już od dłuższego czasu szczupaki w rzece świetnie żerowały mimo opisanych wcześniej warunków atmosferycznych. To była wyprawa taka jak inne, niczym szczególnym się nie wyróżniała no może tylko tym, że tym razem zamierzaliśmy łowić po południu, a nie jak zazwyczaj rano.
  
Czytaj więcej

Partnerzy

http://moczykije.pl/wyprawy-wedkarskie.html
Do góry